Twórczość Marii Kapturkiewicz-Szewczyk na pewno zasługuje na uwagę i ocalenie od zapomnienia. Maria tworzyła całe życie począwszy od liceum plastycznego w Bielsku-Białej, które ukończyła ze specjalizacją rzeźby, poprzez pracę jako instruktorka, animatorka, po projekty zaangażowane w patriotyczno-religine aktywności. Zawsze wrażiwa na piękno i chętna do pomocy.